Zbawienna dieta, wspomagająca leczenie

Popularność zdrowego stylu życia oraz alternatywnych metod leczenia rośnie. Klasyczna medycyna często pozostaje bezradna wobec wielu dolegliwości, nie mogąc znaleźć ich przyczyn lub skutecznie zaradzić objawom. W takim wypadku warto spróbować nieszkodliwych metod, opartych o zdrowe odżywianie i udać się np. na wczasy z dietą Dąbrowskiej.

 

Uzdrawiające wczasy z dietą Dąbrowskiej

Od czasów opracowania przez dr. Dąbrowską diety oczyszczającej, testowało ją na sobie mnóstwo osób. Liczne przykłady z wieloletniej praktyki lekarki świadczą o zbawiennym wpływie diety, na każdego leczonego przez nią pacjenta. Post proponowany przez dr. Dąbrowską wymaga w pierwszej fazie mobilizacji i silnej woli. Najłatwiej jest go przeprowadzić, udając się na wczasy z dietą Dąbrowskiej. W miejscu, gdzie każdego dnia, o określonych godzinach będą serwowane posiłki zgodne z zasadami postu, utrzymanie go staje się o wiele łatwiejsze. Poza daniami owocowo- warzywnymi, dostępne są także odpowiednie napoje, a co najważniejsze- również konsultacje z dietetykiem. Odbywanie postu uprzyjemnią także zabiegi fizjoterapeutyczne, sauna oraz piękna przyroda otaczająca ośrodek wypoczynkowy.

 

Przebieg diety Dąbrowskiej

Na początku większość kuracjuszy odczuwa łaknienie niedozwolonych produktów, szczególnie mącznych i przetworzonych termicznie. Z czasem jednak apetyt maleje, a ciało zaczyna odczuwać pozytywne skutki oczyszczania. Największą skuteczność wykazuje najbardziej rygorystyczna wersja diety, oparta jedynie o surowe warzywa i owoce. Dla osób, które nie są w stanie odżywiać się jedynie nieprzetworzonymi roślinami, istnieje także możliwość zastosowania jej łagodniejszego wariantu. Kluczowe dla sukcesu jest nieprzerywanie diety, a stopniowe przechodzenie na normalną żywność po określonym czasie. Osobom, które nie cieszą się idealnym zdrowiem, szczególnie zaleca się regularne wczasy z dietą Dąbrowskiej, (np. raz na pół roku). Celem uzyskania jak najlepszych wyników, w międzyczasie warto stosować dietę wegetariańską z dużą ilością surówek.

Related posts

Leave a Comment